Książki z Niemcami w tle - Pod niemieckimi łóżkami i Złodziejka książek

07:11

books
Mówiłam, że uwielbiam czytać książki? Dziś o dwóch książkach, które bardzo mi się spodobało. Co je łączy? Przede wszystkim bohaterowie tych książek pochodzą z tego samego kraju - Niemiec. Zapraszam więc do mojej recenzji "Pod niemieckimi łóżkami" i "Złodziejki książek".


kokładka książki pod niemieckimi łóżkami
 Pod niemieckimi łóżkami, to książka Justyny Polańskiej. Nie opowiada jakby się mogło wydawać o miłosnych igraszkach. Jest to opowieść o polskiej kobiecie, która została sprzątaczką w Niemczech. Jest to powieść o trudach emigracji, dorabianiu się za granica, ale przede wszystkim jest to opowieść o stereotypach i uprzedzeniach Niemców do Polaków i Polaków do Niemców.  Pomimo tego, że sprzątanie to ciężka praca, to jak pisze sama autorka, to rodzaj pracy, po której od razu widać rezultaty i to bardzo dobrze zapamiętałam z tej książki. Mimo że pozornie tematyka wyjazdu na emigrację nie wydaje się super poważna, to jednak książka ta porusza trudne tematy dwóch sąsiednich krajów - Polski i Niemiec. Jest jednak napisana żartobliwie i nawet mówienie o trudnych sprawach aż tak czytając ją, nie boli. Zachęcam do lektury zobaczcie sami, jaki los spotyka Polaków na emigracji i czy są szczęśliwi.

Tutaj link do książki w sklepie Platon24.pl
kindle i tytuły książek
  Druga książką, która również porusza temat Niemców jest Złodziejka książek. Zanim zaczęłam czytać tą powieść, myślałam, że jest całkiem o czymś innym. Książka opowiada losy dziewczynki, która żyła w Niemczech podczas drugiej wojny światowej. okazuje się, że w Niemczech w czasie wojny również nie było dobrze. Ludzie cierpieli głód, a niektórzy byli również prześladowani. Okazuje się, że podobnie jak w przypadku Polaków, również Niemcy potrafią narażać własne życie dla własnych przekonań. Nie chciałabym opowiadać wam nim więcej, żeby nie zdradzić całej fabuły, zapraszam więc do lektury tej książki. Co jeszcze mi się w niej podobało? Czasami narratorem jest sama śmierć... Przekonajcie się sami, czy powieść Zusaka Markusa spodoba się i Wam:)

Tutaj link do książki w empiku

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts