10 powodów, dlaczego wiosna jest moją ulubioną porą roku!

04:39

kawałki arbuza
Uwielbiam maj i czerwiec. Są to moje ulubione miesiące w roku. Zapraszam na moją subiektywną listę powodów uwielbienia wiosny;)


1. Słońce. Po pierwsze uwielbiam, gdy jest ciepło. Kocham wygrzewać się w promieniach słońca. Nie straszne mi upały, zaduch, brak powietrza do oddychania. Ja kocham taka pogodę. Chyba powinnam się wyprowadzić z tego kraju, bo tu przez 10 miesięcy w roku, króluje jednak inna pogoda:p

sunset on girls hair

2. Sukienki. Z racji tego, że jest ciepło, nie trzeba na siebie nakładać 5 milionów warstw ubrań. Wystarczy tylko sukienka. To jest tak proste. jedno ubranie tworzy Ci całą stylizację. Zawsze nie mogę się doczekać, kiedy w końcu wyjmę wszystkie sukienki z czeluści szafy i jedyny dylemat, jaki będę miała, to która ubrać na siebie i po prostu wyjść.


3. Kwiaty. Uwielbiam maj i kwiecień, bo wszystko wtedy rozkwita i budzi się do życia (nie przejmują się nawet moją alergią). Uwielbiam delikatne konwalie, których zapach przypomina mi dzieciństwo. Bardzo lubię zapach bzu. W tym roku zachwyciły mnie również piękne piwonie.

hiacynty

4. Owoce. Kocham smak świeżych truskawek, soczystego arbuza i bordowych czereśni. Mmmm chyba muszę dzisiaj kupić truskawki.Zdjęcia. Uwielbiam robić zdjęcia natury, a te najlepiej prezentują się na wiosnę. Kwitną wtedy drzewa, same pozują dmuchawce, pola rzepaku stanowią piękne tło. Czego chcieć więcej?


truskawki

5. Zdjęcia. Uwielbiam robić zdjęcia natury, a te najlepiej prezentują się na wiosnę. Kwitną wtedy drzewa, same pozują dmuchawce, pola rzepaku stanowią piękne tło. Czego chcieć więcej?

6. Podróże. Na wiosnę zaczynają się moje rożne wyjazdy. Odwiedzam znajomych z różnych stron Polski, co sprawia mi ogromna przyjemność, zwłaszcza gdy pogoda jest piękna. ja nabieram wtedy dodatkowej energii do pracy i ładuje akumulatory spotykając się z innymi.


7. Książki. Cudownie jest usiąść na ławce i po prostu przeczytać książkę na świeżym powietrzu. Śpiew ptaków, promienie słońca i zatapianie się w losach bohatera. to jest to, co tygryski lubią najbardziej:)

reading book
8. Grill. Pierwsza kiełbasa z wiosennego grilla smakuje jak żadna inna. Jest to świetny okres na spotkania przy stole z rodziną i przyjaciółmi i wspólną biesiadę.

9. Jedzenie. Pozostając w temacie jedzenia, uwielbiam nowalijki. Młode ziemniaki z młoda kapustą i jajkiem sadzonym, to bardzo proste danie, które uwielbiam jeść na wiosnę. 

10. Spacery. Spacery z psem staja się przyjemniejsze, gdy pogoda dopisuje, a przyroda eksploduje zielenią. Jeszcze aparat do ręki i jestem gotowa na dokumentowanie jak piękny jest ten świat na wiosnę.
 

A Wy za co lubicie wiosnę? I w ogóle widzicie te piękne kolory i intensywność wiosny, chociażby na zdjęciach?!

You Might Also Like

2 komentarze

  1. podpisuję się pod Twoja lista obiema rękami kwiaty słońce sukienki jedzonko zdecydowanie wiosna ;) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Cieszę się, że nasze typy się pokrywają:)

    OdpowiedzUsuń

Popular Posts