Błękit kolorem sezonu

08:16


błękitne ubrania
Kolor królewskiej krwi, wiosennego nieba, wody, która daje ukojenie w gorące lato. To jest właśnie kolor sezonubłękit. Pastele zawsze są modne na wiosnę, ale w tym roku to właśnie błękit wiedzie prym. Co znajdziemy w tym kolorze w sklepach?

 Skąd to zauroczenie?

Zakochałam się w tym kolorze, po obejrzeniu serii Fashionbloggers. Ich zdjęcie reklamujące pierwszą serię, a zwłaszcza kreacja Margatet Zhang, blogerki w błękitnym kolorze, zachwyciła mnie. Jej monochromatyczny zestaw składa się z krótkiego tank topu, spódnicy midi oraz długiego żakietu, wszystko w kolorze błękitnym. jak da mnie, jest to idealny strój na wesele. Z racji tego, że w tym roku jestem gościem na trzech takich uroczystościach, marzył mi się zakup takiego stroju. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiego połączenia.
blogerki z programu fashionbloggers
 źródło

Pomimo tego, błękitny został ogłoszony kolorem sezonu, warto więc mieć coś w swojej szafie właśnie w tym odcieniu. Jeśli nie czujemy się dobrze w takich pastelowych kolorach, możemy pomyśleć o dodatkach w tym odcieniu - sklepy oferują wiele torebek i butów właśnie w kolorze pastelowego nieba.

ubrania w błękicie 1. mosquito 79,90 2. reserved 79,99 3. h&m 99,90

Komu pasuje taki kolor?

Pamiętajmy, że są rożne odcienie tego koloru. Baby blue, błękitny czy kolor aqua pasują rożnym typom. Jaśniejsze przede wszystkim delikatnej wiośnie, lecie i prawdziwej zimie, te mocniejsze - błękit prawdziwej wiośnie, lecie i zimie, kolor aqua natomiast czystej wiośnie, zimie, ale także delikatnej wiośnie i lecie.
Jeśli trudno nam dopasować odpowiedni odcień, musimy po prostu przymierzyć dane ubranie.

Sklepy oferują nie tylko ciekawe dodatki w tym kolorze, ale także eleganckie spódnice i sukienki. Spójrzcie chociażby na tą spódnicę w delikatny kwiatowy wzór z mohito. Nawet jej cena wydaje się przystępna.
ubrania i dodatki w błękicie
4. mohito 99,90 5. wojas 299 zł 6. sinsay 29,99

 Co do sukienek, to możemy znaleźć kilka propozycji. Od koronkowej delikatnej sukienki(nr 3.) po długą imponująca sukienkę z mohito (7. jej jedyny minus, to fakt, że jest z poliestru), czy koktajlową sukienkę z ciekawymi plecami z reserved(8.).
ubrania i dodatki w kolorze błękitu

7. mohito  179,99 8.reserved  99,99 9. zara 299 zł 10. Deezee 90,30

Zwróćcie także uwagę na buty, te z deezee (10.)są w naprawdę dobrej cenie, poza tym są w nadal modnym asymetrycznym kształcie. Jeśli wolicie skórzane buty (5.), to polecam zajrzeć do wojasa, tam znajdziemy lakierowane błękitne czółenka, ale także baleriny i sandały.

Mam nadzieję, że był to pomocny przewodnik po tym trendzie kolorystycznym. Pisząc o dopasowaniu odcienia wzorowałam się na ubierajsieklasycznie.

You Might Also Like

0 komentarze

Popular Posts